Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mláďata kosmanů stříbřitých narozená na Štedrý den

27. 12. 2010 | ZOO Olomouc

Kosmani stříbřití - Callithrix argentan žijí východně a jižně od řeky Amazonky ve východní Brazílii. V tropických pralesích upřednostňují na spaní dutiny stromů, a hustou vegetaci. Průměrná hmotnost 1360 G, délka 21,6 cm bez ocasu, ocas 21,6 cm.


Zajímavé je jejich zbarvení, podle kterého jsou i pojmenováni. Od stříbřitě bílé až po hnědou, podle zbarvení je někteří vědci dělí do třech poddruhů.
Mají unikátně tvořené čelisti, které se zužují až do špičky, což jim dokonale umožňuje získávat mízu ze stromů, která je hlavním základem jejich potravy. Pomocí zubů vydlabou díru a pak vylizovat mízu. Jídelníček si doplňují ovocem, hmyzem a listím.


kosmanSamice obvykle rodí mláďata dvakrát ročně, březost trvá 145 dnů. Mláďata bývají odstavena ve věku šest měsíců pohlavně dospívají ve věku 1 – 2 roky. V CITES jsou zařazení do přílohy II, v červené knize mají status nejmenší ohrození.


Ničení lesů je příčinou toho, že se kosmani stříbřití přeorientovali na kulturní plodiny a jsou schopni žít v sekundárních lesních biotopech. Zoo Olomouc chová pár kosmanů stříbřitých od jara roku 2009.  Po měsíční karanténě byl pár umístěn do expozice v pavilonu opic.  Oba jsou dvouletí, samec pochází z Holandska z Epe Zoo, samička z maďarského Szegedu.


Zdroj: ZOO Olomouc

 

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mláďata kosmanů stříbřitých narozená na Štedrý den:

Mláďata kosmanů stříbřitých narozená na Štedrý den
Mláďata kosmanů stříbřitých narozená na Štedrý den
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !