Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Medvídě přišlo o prsty, i tak je radost z přírůstku veliká

20. 07. 2011 | ZOO Ústí nad L.
Po čtrnácti letech došlo v ZOO Ústí nad Labem k narození vzácného medvěda malajského, což je unikátní úspěch, tento druh medvěda se totiž v zoologických zahradách rozmnožuje velice zřídka. V Ústí n. L. se to povedlo již dvakrát, letošní mládě je tedy v pořadí naše třetí.

Historie chovu medvěda malajského se v ZOO Ústí nad Labem datuje od roku 1987. V roce 1993 se narodila samička Bora, v roce 1997 sameček Cecil. V posledních dvanácti měsících byl jediný porod u medvědů malajských zaznamenán v Tierparku Berlin, v celé Evropě tato zvířata kromě Ústí n. L. chová pouze 21 institucí v počtu 38 jedinců.

Vzhledem k této vzácné události byl ihned po porodu, ke kterému došlo 20. června 2011, pavilon šelem pro veřejnost uzavřen, aby byla samice v absolutním klidu, ničím nerušena. Jednalo se navíc o prvorodičku, takže chovatelé nedokázali odhadnout, jak se k mláděti zachová. Podle všeho odchov zatím probíhá dobře a Barma, devítiletá samice pocházející ze ZOO Yangon ve státu Myanmar (dříve Barma), Medvídě přišlo o prsty, i tak je radost z přírůstku velikáodkud přicestovala na konci roku 2006 spolu se stejně starým samcem Myanmarem, otcem mláděte, se o svého potomka stará přímo vzorně.

První rychlá kontrola proběhla po osmi dnech, byla pořízena fotodokumentace a bylo konstatováno, že mládě je napité a v pořádku. Pouze vlivem nadměrné péče matky došlo k poranění a následné ztrátě několika prstů na zadních končetinách, což však mládě nijak neomezuje v jeho dalším životě. Druhá kontrola, která proběhla 14. července, ještě potvrdila původní předpoklad, že se jedná o samičku, která byla zvážena (hmotnost 1,40 kg) a prohlédnuta, vše s pozitivním výsledkem.

Návštěvníci, kteří již mají k dispozici celý pavilon šelem s výjimkou vnitřních medvědích expozic, budou muset počkat ještě zhruba měsíc, než se odstraní zábrany a budou si moci užít pohledu na malé medvídě.


Zdroj: Zoo Ústí nad Labem

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
jsme využili jeden z posledních víkendů kdy ještě nenapadnul sníh. Slečnu jsme viděli - je kouzelná - prozkoumává nejen okolí, ale třeba hele tlapka - jó a jó tak ty seš moje... Smajlík No prostě sranda! Smajlík Maminka zase na zádech pečlivě oblízává zbytky medu. Úžasná sranda je že prostě vezme do tlapy svůj jazyk, a pečlivě s ním několikrát oblízne hlavu kolem dokola! Smajlík Doporučuju!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles