Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mé první setkání s ježkem

27. 11. 2010 | Vaše příběhy

Když jsem byla malá, trávila jsem spolu s bratrem téměř každé prázdniny u babičky, a to nejen velké, letní prázdniny, ale i Vánoce, Velikonoce a dokonce i dvoudenní podzimní prázdniny. Z jednoho takového podzimu mám vzpomínku na své první setkání s ježkem.

Tenkrát mi bylo asi 6 let. Opět jsme byli u babičky a užívali si prázdniny na jejich zahradě nebo hraním s jinými dětmi na sídlišti. Jednoho dne se babička s dědou rozhodli, že pojedeme do lesa na houby. Děda hned po snídani odešel ke garáži, aby vyjel s autem a my jsme se zatím oblékli. Poté jsme šli do sklepa pro košíky a odtud rovnou k autu. Když jsem se již blížila ke garážím, všimla jsem si, že přede mnou něco přeběhlo přes cestu. Myslela jsem si, že je to krysa, ale děda mě přesvědčil, že to krysa být nemohla, protože to bylo moc velké. Řekl, že to mohl být jedině potkan.

Babička se šla podívat do trávy a to zvířátko tam ještě bylo. Zjistila, že ani jeden z nás neměl pravdu, protože je to ježek a řekla, ať se na něj jdeme podívat. Když jsme k němu přišli, divili jsme se, jak dokáže být rychlý, protože hned utekl.

Ten den jsme našli poměrně hodně hub, ale největším zážitkem celých těchto podzimních prázdnin byl ježek.

Ale od té doby už mi ježci tolik vzácní nejsou, protože čím dál víc je možné potkat je ve městech, bohužel často přejeté koly aut. Je to velká škoda, protože ježci jsou jedni z živočichů, kteří zkonzumují poměrně velké množství hmyzu, který lidem velice znepříjemňuje život.

Je to znamení toho, že auta jsou zhoubou mnoha živočichů – od ježků až po srnce a jeleny. Proto bychom měli dávat pozor zejména v době, kdy divoce žijící živočichové nemají dostatek volně dostupné potravy.

 

Glogloglo - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
je u nás doma rodinným členem, dávno jsme mu odpustili to jeho noční dupání. Je tak roztomilý. Horší rambajz nám dělá kuna, je tak vychytralá, že se nechytí na žádnou návnadu, ale je pravdou, že kde se cítí doma, neškodí. Jinak velmi pěkný článek!
Obrázek uživatelky
profil
sa ježkovia usadili pod humnom.Tak vidím niekedy celú rodinu a niekedy len mladé.Ale ako píše článku veru auta sú pre nich najväčšia hrozba. Už zopár ich skončilo pod kolesami aut.A je mi veľmi smutno keď to vidím .Je to veľmi milé zvieratko.SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles