Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.01. 2018
Dnes má svátek Ilona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Maxík – pes, který neuměl štěkat

8. 02. 2011 | Vaše příběhy

Všechna zvířátka se musí nějakým způsobem dorozumívat. Některým k tomu stačí pach, dotek… jiná potřebují vydávat zvuky. Nejinak je tomu u psů. Potřebují „značkovat“ svoje teritorium a komunikovat pomocí vrčení nebo štěkání. V tomto příběhu bych vám ráda vyprávěla o našem pejskovi Maxíkovi, který neuměl štěkat.

Našeho Maxíka jsme se ujali někdy v zimě. Moc rád si hraje ve sněhu, brzy jsme však zjistili, že při svém skotačení s ostatními pejsky neštěká. Bylo nám to trochu divné, ale vůbec by nás nenapadlo, že štěkat neumí! To jsme zjistili zhruba o Vánocích. Přicházelo k nám mnoho návštěv, a tak jsme si nemohli nevšimnout, že když se ozve zvonek, náš pejsek neštěká. Jakmile ho uslyšel, začal běhat sem a tam – ke dveřím, do obývacího pokoje a zase zpátky, ale ani jednou neštěknul.

Pes, který by neuměl štěkat, samozřejmě neexistuje, všichni to umí už od narození… Po delší úvaze jsme všichni dospěli k názoru, že Maxíkovi jeho předchozí (nám neznámý) majitel musel štěkání přísně zakazovat. Bydlíme sice v panelákovém bytě, ale rozhodli jsme se, že to tak nenecháme! Sousedi nějaké to psí štěknutí určitě pochopí a venku si Maxík bude moci štěkat, jak se mu zlíbí. Jenže jak to udělat? Jak naučit štěkat pejska, který štěkat „zapomněl“? Maxík je moc chytrý pejsek, umí dost povelů jako „sedni“, „lehni“, „dej pac“, „zůstaň“… vymysleli jsme mu tedy další povel: „štěkni!“ Vždycky, když jsme byli venku, řekli jsme Maxíkovi „štěkni!“, ale náš pejsek jen mával ocasem a vypadal rozrušeně.

My jsme to ale nevzdávali a trénovali jsme s ním nový povel den co den. Občas jsme mu také řekli „haf!“, v ruce jsme přitom pokaždé drželi jeho oblíbený pamlsek. Po třech týdnech, když už jsme si říkali, že to vzdáme, náš Maxík štekl! Byli jsme moc rádi, protože i na něm bylo znát, že z toho má obrovskou radost. Nakonec jsme tedy našeho pejska skutečně naučili štěkat. Ví, že doma „nesmí“, ale vždycky, když si spolu hrajeme venku, radostně si u toho zaštěká. Nikdy by mě nenapadlo, že budeme muset pejska učit štěkat, ale jsem moc ráda, že jsme to dokázali.

Jen mě mrzí ještě jedna věc… totiž že náš Maxík neumí aportovat, o gumovou hračku nebo klacek nemá zájem, a když mu hodíme něco k snědku, už to nepřinese. Aportovat už ho zřejmě nikdo nikdy nenaučí a přitom mnozí pejsci si svůj spokojený psí život bez aportování nedokážou představit…

                                                                       

Ema K. – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlík-
Obrázek uživatelky
profil
příběhSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
co je to za rasu ?
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkopravdu krásný příběh
Obrázek uživatelky
profil
pěkný příběh.Smajlík Každý pejsek je jiný
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles