Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!

13. 06. 2011 | ZOO Liberec
ZOO Liberec už zná pohlaví dvojčat levharta sněžného – irbise (Uncia uncia), která se narodila 30. dubna. Po šesti týdnech totiž chovatelé vyzvedli mláďata z porodního boxu, aby je tak mimo jiné umožnili prohlédnout veterináři, a zjistili, že jde o samečka a samičku.

Koťata čekalo vážení (sameček má hmotnost 2,2 kg, samička je o 20 dkg lehčí), čipování, odčervování a také odběr krve pro další rozbory. Po zhruba 20 minutové prohlídce už mláďata putovala zpět ke své matce, tříleté samici Asuce.  Mláďata levharta sněžného se v ZOO Liberec letos narodila po 10 letech, naše ZOO přitom byla první v Československu, která tyto levharty v roce 1990 odchovala. Křtiny malých levhartů se uskuteční v sobotu 25. června v rámci akce Není kočka jako kočka, kterou chceme věnovat jiné významné historické události – 50. výročí prvního odchovu levharta čínského v československých zoologických zahradách (1961, ZOO Liberec).

Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!Třetí mládě takina čínského

V ZOO Liberec se v sobotu nad ránem narodilo už třetí mládě vzácného takina čínského (Budorcas taxicolor bedfordi). Matkou mláděte je samice Bára (*2007), otcem je Adam (*2001). Stejně jako v obou předchozích případech jde i tentokrát o samečka. ZOO Liberec tak v současné době chová devítičlennou skupinu takinů – 5 samců a 4 samice. Další samec – Golda se nachází v Zooparku Chomutov, 3 samci a jedna samice pak v Tierparku v Berlíně. Všechna zvířata jsou v majetku ZOO Liberec. Naše ZOO s chovem takina čínského začala v roce 2002 a je jedinou zahradou mimo Asii, která tato zvířata vlastní.


Zdroj: Zoo Liberec

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!:

Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!
Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!
Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!
Liberec hlásí třetí mládě takina, dvojčata levharta sněžného jsou kluk a holka!
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !