Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Křtiny skončily rvačkou hodnou populárních zločinců Bonnie a Clyda

3. 07. 2011 | ZOO Dvůr Kr. nad L.
Dvojčata tygra ussurijského ze ZOO ve Dvoře Králové byla slavnostně pokřtěna v sobotu 2. července. Křtiny proběhly ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové, kmotry se stali moderátor Jan Rosák s manželkou. Na celou akci pečlivě dohlížel i jejich psí miláček Hagrid.

O mláďata se stará matka Nina, která si je pečlivě hlídá. Tygříky tedy nebylo možné od matky oddělit, a tak se křtiny konaly před výběhem. Jan Rosák pokřtil samečka jménem Clyde a paní Jiřina Rosáková samičku jménem Bonnie. Všemu pozorně přihlížel i Hagrid, rodinný mazel manželů Rosákových. V závěru křtin, kterých se kromě kmotrů a ředitelky ZOO zúčastnil i ředitel Českého rozhlasu Jiří Kánský a moderátor František Mifek, se spolu malí tygříci nadšeně poprali. Předvedli tak spokojeným návštěvníkům křtin, že svým jménům budou určitě dělat čest.

Tygr ussurijský je největší známou kočkovitou šelmou. Původně žil na rozsáhlém území mezi Bajkalem a pobřežím Tichého oceánu, v současnosti žije takřka výhradně na omezeném území Křtiny skončily rvačkou hodnou populárních zločinců Bonnie a Clydavýchodního Ruska v blízkosti Ussuri, přítoku řeky Amur. K životu potřebuje velké území člověkem nedotčené krajiny, jeho revír mívá rozlohu až tři tisíce čtverečních kilometrů. Je přísně chráněný. Živí se převážně jelení zvěří a divokými prasaty, ale loví i goraly, v případě nutnosti i menší savce – např. zajíce, nepohrdne ani rybami a troufne si i na medvěda. Větší kořist si tygr ukrývá a opět se k ní vrací. Protože tygr ussurijský musí žít v teplotách okolo minus 45 stupňů, má delší a hustší srst než tygři, kteří žijí v teplých oblastech. Je také jediným tygrem, který má ve slabinách a na břiše až 5 centimetrů vysoký tukový polštář, který chrání jeho tělo před ledovým větrem a extrémně nízkými teplotami.


Zdroj: Zoo Dvůr Králové

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Perou se jako správní sourozenci.

A Rosákovi mají pěkného psa. Líbí se mi, jak ho pojmenovali.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles