Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kroužkování čápů bílých v Podkrušnohorském zooparku

28. 06. 2011 | ZOO Chomutov
Před několika dny proběhlo v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově každoroční kroužkování čápů bílých. K hnízdu umístěnému vysoko v koruně stromu v blízkosti Kamenného rybníka se ornitolog dostal pomocí vysokozdvižné plošiny.

Čtyři letošní mláďata okroužkoval chovatel Petr Hora během několika minut, další tři mláďata pak byla okroužkována v hnízdě v nedalekých Zaječicích. Podkrušnohorský zoopark sleduje migraci čápů bílých už od roku 1984. Pomocí odečítání dat z kroužků získávají ornitologové důležité informace o místě zimování i o tom, kam se čápi po zimě vracejí. Díky kroužkování bylo zjištěno, že většina ze 120 označených chomutovských mláďat se po zimě nevrací do České republiky, ale hnízdí v sousedním Německu.
 
Kroužkování čápů bílých v Podkrušnohorském zooparkuZajímavé je i to, že párek čápů ze zooparku neodlétá na zimu vůbec, kdežto zaječický pár svá odchovaná mláďata do Afriky odvádí. Důvodem je pravděpodobně i to, že samice čápa ze zooparku byla odchována handicapovanými rodiči tady u nás a nemá naučeny migrační cesty.


Jako handicapovaný byl do záchranné stanice zooparku  přijat  i stávající samec. Díky svému poranění by dlouhou migrační cestu fyzicky nezvládl.


Zdroj: Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Bankovky