Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kroužkování čápů bílých v Podkrušnohorském zooparku

28. 06. 2011 | ZOO Chomutov
Před několika dny proběhlo v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově každoroční kroužkování čápů bílých. K hnízdu umístěnému vysoko v koruně stromu v blízkosti Kamenného rybníka se ornitolog dostal pomocí vysokozdvižné plošiny.

Čtyři letošní mláďata okroužkoval chovatel Petr Hora během několika minut, další tři mláďata pak byla okroužkována v hnízdě v nedalekých Zaječicích. Podkrušnohorský zoopark sleduje migraci čápů bílých už od roku 1984. Pomocí odečítání dat z kroužků získávají ornitologové důležité informace o místě zimování i o tom, kam se čápi po zimě vracejí. Díky kroužkování bylo zjištěno, že většina ze 120 označených chomutovských mláďat se po zimě nevrací do České republiky, ale hnízdí v sousedním Německu.
 
Kroužkování čápů bílých v Podkrušnohorském zooparkuZajímavé je i to, že párek čápů ze zooparku neodlétá na zimu vůbec, kdežto zaječický pár svá odchovaná mláďata do Afriky odvádí. Důvodem je pravděpodobně i to, že samice čápa ze zooparku byla odchována handicapovanými rodiči tady u nás a nemá naučeny migrační cesty.


Jako handicapovaný byl do záchranné stanice zooparku  přijat  i stávající samec. Díky svému poranění by dlouhou migrační cestu fyzicky nezvládl.


Zdroj: Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !