Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Je lepší nevidět a nevědět? Nebo pomoct?!

6. 08. 2007 | Vaše příběhy

Ahojky přináším další článek, ale tentokrát nepříliš veselý. Ale doufám, že Vás článek alespoň trochu zaujme... Jak jsem už někdy psala články, bylo doufám vidět, že mi život koně není lhostejný. Ale nevím co je lepší - určitě pro mne a další lidi nevidět a nevědět, ale pomůže to koni? Bavím se o závažném problému týrání koní (a nejen koní!).

Dostala se ke mě taková zpráva od mé kamarádky, která koně vlastní. Bylo to velice šokující. Jednou musela prodat svou oblíbenou kobylku a doufala, že se bude mít dobře. Mohla jen doufat nic jiného jí nezbylo. Asi po pár měsících se na ni jela podívat, jak se má. Pohled byl tak hrozný, že se rozplakala. V malém výběhu stála její kobylka ne však plná radosti. Stála tam pohublá a od prodeje neježděná. Jediné čím se mohla její dosavadní majitelka chlubit bylo, že ji pravidelně čistila. Sestavený jídelníček pro koně vůbec nevyhovoval. Kamarádka hned šla za slečnou, které kobču prodala. Vynadala jí, ale to bylo asi tak všechno, protože ta holka si z toho nic nedělala...

Ubíhá čas a kamarádka zjistila, že ta holka má dalšího koně. Dalšího, ke kterému máme my co ho známe vztah. Ale tentokrát už tam jet nechce bojí se co uvidí a pořád říká - je lepší nevidět a nevědět.
Já se tam asi těžko dostanu. Ale kamarádka jí od valacha odrazuje (součást plánu, aby ho prodala). Ale znáte to ona ho prodá a koupí si dalšího, takže co dělat?

Jediné řešení je to nahlásit na magistrát města a oni už udělají zbytek, ale co když naše milované dají do koňského útulku někam daleko. Proto nevím co je lepší. Už jsem zkontaktovala kamarádku, která by je mohla odkoupit, takže kdybychom to nahlásili ona by si je vzala do své péče a trochu je spravila, jak jezditelnost, tak fyzickou stránku...
Proto prosím Všechny! Vždy je lepší pomoct a nejen koním, ale všem zvířatům. S koňskými jatky asi hned tak něco neuděláme, ale plno koní by bylo rádo, kdyby si je někdo vzal z jatek (kde jsou i úplně zdraví koně a hříbata). Ale jistě i starší kůň je vděčný, když si konec života v klidu užije. Přeji Vám krásné dny:)

Autor: Lajka585


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
moc pěkný článekSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
SOUHLASÍM SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles