Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.11. 2017
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hrošík liberijský

6. 08. 2010 | ZOO Olomouc

Rozšíření: rovníková Afrika, Sierra Leone až Nigerie. Hrošík je pralesní zvíře, není způsobem života vázán na vodu tolik jako jeho příbuzný hroch obojživelný.


Žije samotářsky, nanejvýš v párech nebo tříčlenné rodině. V nebezpečí neprchá do vody, ale snaží se zachránit útěkem. Je aktivní spíše v noci, přes den pospává pod vývraty stromů. Mládě po narození neumí plavat, to se teprve učí.


Samci si své teritorium značí rozmetáním trusu ocasem. Březost 192 – 210 dnů. Mládě váží po narození 5 – 7 kg. Dospělý jedinec 160 – 270 kg. V zajetí se dožívá 30 – 40 let.


hrosikJe považován za ohrožený druh, o početních stavech tohoto pralesního zvířete nemá však nikdo ani přibližnou představu. Zatím se zdá, že počty hrošíků dramaticky klesají. V zajetí se rozmnožují poměrně dobře. Mládě žije s matkou do věku tří let.


Matka Blanka, narozená 5. 4. 1986 v Zoo Ústí nad Labem, Otec Quido narozený 21. 11. 1986 v ZOO Poznaň.  Hrošíky liberijské chová ZOO Olomouc od roku 1987. Sedmé mládě Blanky přišlo na svět 20. července 2010. Je to samička a dostala od své chovatelky jméno Agáta. Při narození měla hmotnost 6,70 kg.


Má se čile k světu, po týdnu se její hmotnost zvýšila na 7,2 kg. Přírůstek není příliš vysoký, ale chovatelky mají již zkušenost z předchozích odchovů, že v prvním týdnu života se hmotnost mláďat hrošíků příliš nezvyšuje.


Další zajímavostí je, že Blanka je v současné době nejstarším zvířetem, které olomoucká zoo chová. Starší jsou jen někteří plameňáci, kteří žijí v zoo od sedmdesátých let minulého století a přišli sem již jako dospělí ptáci.


Zdroj:ZOO Olomouc

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Hrošík liberijský:

Hrošík liberijský
Hrošík liberijský
Hrošík liberijský
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
krásnoučkej SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles