Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hroší mládě začalo chodit do venkovního výběhu

19. 07. 2011 | ZOO Praha
Od pátku 15. července mohou návštěvníci ZOO Praha pozorovat hroší samici Marušku a její šestitýdenní mládě ve venkovním výběhu, který předtím obýval samec Slávek. Mládě i jeho matka přešly z vnitřní expozice do venkovního výběhu bez jakýchkoliv problémů.

„Od porodu je z důvodu bezpečnosti samice s mládětem oddělena od samce,“ uvedl Pavel Brandl, kurátor savců ZOO Praha. „Minulý týden jsme Slávka s malým hrošíkem seznámili přes hrazení vnitřních bazénů, v pátek jsme pak mláděti poprvé ukázali venkovní výběh.“ Maruška byla sice ostražitá a malého hrošíka chtěla mít stále nablízku, ten se však v novém prostředí choval velmi suverénně. Po několika málo minutách ochutnal i ve výběhu rozmístěnou vojtěšku.

Pražská ZOO však láká k návštěvě také zajímavým programem. V uplynulém víkendu jste mohli u expozice koně Převalského zhlédnout výstavu s názvem Pomáháme jim přežít: Poslední divoký kůň, děti se nadšeně fotografovaly s maketou antilopy Derbyho v životní velikosti nebo sledovaly komentovaný program Bavíme zvířata, v rámci kterého dostali lemuři kata a štětkouni afričtí speciální hračku. Botanička Jarmila Skružná provedla zájemce po areálu zahrady, tematická prohlídka tentokrát nesla název Co roste v ZOO.

Hroší mládě začalo chodit do venkovního výběhuI v druhé polovině července a v srpnu se mohou návštěvníci těšit na zpestření běžné prohlídky ZOO. Každou prázdninovou středu v 15 hodin se můžete přijít podívat, jak želvám obrovským a sloním chutnají melouny. Akce se jmenuje Melounové středy a probíhá podle počasí buď ve venkovním výběhu nebo uvnitř v Pavilonu velkých želv.
Každou sobotu je pro děti připraveno pohádkové divadelní představení v divadélku Archa v areálu Dětské ZOO.

U příležitosti 80. výročí zoologické zahrady představujeme našim návštěvníkům i jiné než zoologické poklady. V rámci akce Do ZOO nejen za zvířaty se 21. 8. uskuteční procházka po architektonicky zajímavých stavbách v areálu ZOO s průvodcem architektem Zdeňkem Lukešem, a 18. 9. se můžete podívat s historičkou umění Markétou Vinglerovou na sochařské objekty v ZOO Praha. Prohlídky začínají vždy v 16.00, sraz je u vchodu do ZOO.


Zdroj: Zoo Praha

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Diamanty