Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.12. 2017
Dnes má svátek Miloslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Geparda musel vyšetřit oční specialista

24. 06. 2011 | ZOO Dvůr Kr. nad L.
Samec geparda Dark se narodil v ZOO Dvůr Králové 11. 12. 2003 matce Lori a otci Tewlovi. V rámci výměny zvířat mezi zoologickými zahradami byl mladý gepard zapůjčen do polské ZOO Lodž. Po nějaké době od návratu Darka domů bylo zjištěno, že má pravděpodobně zánět v očích.

Byl léčen, ale jeho zdravotní stav se nelepšil. Veterinární lékaři ZOO zvíře uspali, vyšetřili a odebrali stěry výpotků. Na základě jejich rozboru přistoupili k léčbě antibiotiky. Po přibližně dvou měsících se ale zdravotní stav Darka opět zhoršil, slzely mu oči a špatně se orientoval ve výběhu, proto byl přizván oční specialista.
 
MUDr. Jiří Beránek zvíře v anestezii celkově vyšetřil a provedl mu oftalmologické vyšetření zraku. „Máme radost, že u geparda nebyla zjištěna žádná vážná oční vada, byla nalezena jenom malá jizva na rohovce a slabý zánět, který bude přeléčen.Geparda musel vyšetřit oční specialista Zároveň byla zvířeti odebrána krev a po doléčení zánětu bude probíhat další kontrola jeho zdravotního stavu,“ sdělila zooložka Ing. Zdeňka Jeřábková.

První gepardi přišli do Dvora Králové 16. srpna 1967 (jeden samec a dvě samice) a pocházeli z divokých afrických populací. V letech 1970–1975 zoologická zahrada organizovala odchyty přímo v Africe a získala tím dalších 24 kusů. Kromě toho ZOO s gepardy obchodovala a tak celkový počet dovezených jedinců čítal do roku 1985 42 kusů (všechny původně z Afriky). Do roku 2005 se zde narodilo 64 mláďat a z nich bylo odchováno 42 kusů. Dvůr Králové má své chovné centrum, kde odchovává gepardy i pro jiná ZOO v Česku.
 


Zdroj: Zoo Dvůr Králové

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Léčit geparda, to musí být zážitek i pro očního specialistu.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles