Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dvě mláďata jelena bělohubého v Zoo Ústí nad Labem

13. 07. 2010 | ZOO Ústí nad L.
Chovem vzácného jelena bělohubého se v současné době může pochlubit pouze šest evropských zoologických zahrad, a odchovy mláďat jsou tudíž také velkou vzácností. Letošní rok je pro ústeckou zoo ve znamení dvojitého úspěchu – 5. a 6. července došlo k porodům dvou mláďat zatím neznámého pohlaví.

Stejně jako evropští jeleni i tento druh svá mláďata odkládá na klidném místě a samice se k nim několikrát denně pravidelně vrací na kojení, takže malí koloušci jsou dosud skryti zrakům návštěvníků. K ostatním členům stáda je laně přivádějí zhruba po dvou až třech týdnech.

Počátky chovu jelenů bělohubých v ústecké zoo se datují k roku 2000, kdy přišla první zvířata z Tierparku Berlin, později i ze Zoo Rotterdam. První odchov se podařil v roce 2003, kdy se narodila samička Sára. Od té doby se zoo může pochlubit devíti úspěšnými odchovy. Co do počtu zvířat je ústecká zoo momentálně se svými jedenácti zvířaty druhým největším chovatelem na našem kontinentu, hned po Tierparku Berlin.

Jelen bělohubý je jedním z 51 druhů jelenů, který své jméno dostal podle bílého okruží okolo nozder a tlamy. Typické jsou také bílé skvrny na bázi uší. Jeho domovem je pouze Tibetská náhorní plošina, kde žije v horských oblastech v nadmořských výškách až 5.000 m n. m. To, že se do evropských zoologických zahrad první zvířata dostala až v roce 1986, jen dokresluje jeho výjimečnost a vzácnost.
 
Zdroj:Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Dvě mláďata jelena bělohubého v Zoo Ústí nad Labem:

Dvě mláďata jelena bělohubého v Zoo Ústí nad Labem
Dvě mláďata jelena bělohubého v Zoo Ústí nad Labem
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !