Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Druhé mládě roku 2011 v Ústecké Zoo

25. 01. 2011 | ZOO Ústí nad L.
Druhým mládětem roku 2011 v ústecké zoo se stalo mládě indické antilopy nilgau pestrého, které se narodilo v pátek 14. ledna.

Porod v zimních měsících není úplně až tak obvyklý, dle statistik ústecké zoo probíhala většina porodů (60%) v srpnu a září, takže vstup malé samičky do života je spojen s nepřízní počasí.

Šťastnou matkou se stala čtyřletá samice Wendy, která pochází z plzeňské zoo a do Ústí přišla na jaře roku 2008. Toto je její druhé mládě a stejně tak se i při prvním porodu jednalo o
jedináčka, přesto, že ve 2/3 případů se u tohoto druhu obvykle rodí dvojčata.

zoo-usti-nad-labem-antilopa-indicka-mladeMalá samička je v pořadí 55. mládětem, které se v ústecké zoo od počátku 70. let, kdy se chovu těchto velkých antilop začala věnovat, narodilo.

Vzhledem k nepřízni počasí je dosud před zraky návštěvníků ukrytá ve vnitřní ubikaci, přesto, že ostatní členové stáda chodí alespoň na kratší čas do menšího odstavného výběhu, který těsně přisedá k dřevěné stáji.

Je to také díky tomu, že mláďata tohoto druhu matka zpočátku odkládá na skryté a klidné místo a vrací se k nim kvůli nakojení, mláďata ji začínají následovat až po několika dnech až týdnech.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Druhé mládě roku 2011 v Ústecké Zoo:

Druhé mládě roku 2011 v Ústecké Zoo
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !