Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 16.12. 2017
Dnes má svátek Albína
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Diana porodila na své narozeniny holčičku

7. 01. 2011 | ZOO Praha
V Zoo Praha se narodilo 69. mládě žirafy Rothschildovy, jubilejní 70. je na cestě! Čtvrtek 6. ledna 2011 se zapíše do paměti chovatelů žiraf v pražské zoo. Zatímco se všichni radovali ze zprávy, že žirafa Nora a její potomek Jakub se objeví v unikátním dokumentu Ridleyho Scotta „Život v jednom dni“, samice Diana se rozhodla přivést na svět další mládě.

 „Na tento okamžik jsme čekali už od poloviny prosince. Žirafy jsou březí až 16 měsíců a je proto obtížné přesně určit, kdy se mládě narodí,“ říká Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha, a s radostí hned dodává: „Shodou okolností Diana porodila své třetí mládě v den svých osmých narozenin!“

Diana začala rodit už kolem 11. hodiny. Mládě spočinulo u máminých nohou zhruba ve 13.30 hodin. Hodinu poté se poprvé postavilo na vlastní nohy a kolem 16. hodiny se napilo matčina mléka.

Radost chovatelů z porodu je o to větší, že se po dvou samcích z minulého roku - Jakubovi a Joelovi - narodila samička. Zhruba týden stráví s matkou v zoo-praha-zirafa-mlade-samice-dianysamostatné stáji, teprve poté se seznámí se zbytkem stáda.

V následujících dnech očekávají chovatelé Zoo Praha ještě jeden porod. Ve vysoké fázi březosti je samice Kleopatra.

Zoo Praha chová žirafy Rothschildovy od roku 1970, od roku 2001 mají zázemí v nově vybudovaném pavilonu Africký dům. Současná skupina čítá 13 jedinců.
Diana, pokřtěná jménem Guinevra, se narodila v Zoo Praha 6. ledna 2003. Podle chovatelů je jednou z nejkrásnějších samic v pražském stádě. Povahou však patří mezi plaché jedince. Otcem všech loňských i letošních mláďat je chovný samec Johan.

O dokumentu „Život v jednom dni se více dozvíte na webu Zoo Praha: http://www.zoopraha.cz/cs/o-zoo/novinky/porod-zirafy-nory-v-dokumentu-oskaroveho-rezisera

FOTO – Žirafí samička narozená v Zoo Praha (foto: Tomáš Adamec)

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Diana porodila na své narozeniny holčičku:

Diana porodila na své narozeniny holčičku
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
všetko naj
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles