Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Diana porodila na své narozeniny holčičku

7. 01. 2011 | ZOO Praha
V Zoo Praha se narodilo 69. mládě žirafy Rothschildovy, jubilejní 70. je na cestě! Čtvrtek 6. ledna 2011 se zapíše do paměti chovatelů žiraf v pražské zoo. Zatímco se všichni radovali ze zprávy, že žirafa Nora a její potomek Jakub se objeví v unikátním dokumentu Ridleyho Scotta „Život v jednom dni“, samice Diana se rozhodla přivést na svět další mládě.

 „Na tento okamžik jsme čekali už od poloviny prosince. Žirafy jsou březí až 16 měsíců a je proto obtížné přesně určit, kdy se mládě narodí,“ říká Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha, a s radostí hned dodává: „Shodou okolností Diana porodila své třetí mládě v den svých osmých narozenin!“

Diana začala rodit už kolem 11. hodiny. Mládě spočinulo u máminých nohou zhruba ve 13.30 hodin. Hodinu poté se poprvé postavilo na vlastní nohy a kolem 16. hodiny se napilo matčina mléka.

Radost chovatelů z porodu je o to větší, že se po dvou samcích z minulého roku - Jakubovi a Joelovi - narodila samička. Zhruba týden stráví s matkou v zoo-praha-zirafa-mlade-samice-dianysamostatné stáji, teprve poté se seznámí se zbytkem stáda.

V následujících dnech očekávají chovatelé Zoo Praha ještě jeden porod. Ve vysoké fázi březosti je samice Kleopatra.

Zoo Praha chová žirafy Rothschildovy od roku 1970, od roku 2001 mají zázemí v nově vybudovaném pavilonu Africký dům. Současná skupina čítá 13 jedinců.
Diana, pokřtěná jménem Guinevra, se narodila v Zoo Praha 6. ledna 2003. Podle chovatelů je jednou z nejkrásnějších samic v pražském stádě. Povahou však patří mezi plaché jedince. Otcem všech loňských i letošních mláďat je chovný samec Johan.

O dokumentu „Život v jednom dni se více dozvíte na webu Zoo Praha: http://www.zoopraha.cz/cs/o-zoo/novinky/porod-zirafy-nory-v-dokumentu-oskaroveho-rezisera

FOTO – Žirafí samička narozená v Zoo Praha (foto: Tomáš Adamec)

Zdroj: ZOO Praha

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Diana porodila na své narozeniny holčičku:

Diana porodila na své narozeniny holčičku
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
všetko naj
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles