Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Další mládě v ústecké Zoo

8. 02. 2011 | ZOO Ústí nad L.

V pořadí třetím mládětem roku 2011 se v ústecké zoo stal sameček mandrila rýholícího, nejpestřeji zbarvené opice, jejíž domovinou jsou tropické pralesy rovníkové Afriky.


Novodobá historie chovu se váže ke skupině v čele s vůdčím samcem Albertem, který žije v ústecké zoo od roku 2005, a toto je v pořadí již jeho páté mládě.


mandrilPočátky chovu těchto vzácných primátů se však v Ústí nad Labem datují již k roku 1967 a pokračují nepřetržitě až do dnešní doby. Třináctiletý Albert je v pořadí třetím chovným samcem, který ústeckou zoo prošel, pochází z francouzské Zoo Plaisance du Touch.


Matkou mláděte je samice Čára, která se před čtrnácti lety v Ústí nad Labem narodila. Malý sameček je jejím prvním mládětem, takže chovatelé pečlivě sledovali, jak se bude k mláděti chovat.


Čára se ukázala být pečlivou matkou, v prvních hodinách po porodu byla sice trochu zmatená a mládě držela obráceně, ale brzy se její chování stalo jistějším a nyní je vše v pořádku.


Zdroj: ZOO Ústí nad Labem


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
milé stvorenie
Obrázek uživatelky
profil
zvláštní, ale hezká ..
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky