Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Budka pro sýkorky

13. 08. 2010 | Vaše příběhy

Jednoho dne mi můj muž rozřezal všechna dřevěná kuchyňská prkénka.

Jeho slova "Já jen něco zkusím..." mě moc neuklidnila. Těžko by je totiž slepil zase dohromady, kdyby se jeho "úžasný" plán nepovedl...

Byla jsem však příjemně překvapená, když se po chvíli pilné práce přede mnou objevila krásná ptačí budka. Z toho nepořádku kolem jsem už takovou radost neměla.

Malý domeček jsme pověsili na zeď balkonu. Moje nadšení opadlo velmi brzy a začala jsem o manželově projektu dosti pochybovat. „Myslíš, že se k nám nějaký ptáček přistěhuje?“ ptala jsem se. „To si piš!“ odpověděl rozhodně, tak nezbývalo než doufat, že prkénka nepřijdou nazmar.

Celou zimu jsme poctivě krmili slunečnicemi všelijaké ptáčky a moc nás potěšilo, když se v dubnu začali přistěhovávat první nájemníci.

Bylo neuvěřitelné co všechno do domečku nanosili.

Uběhlo pár dní a my jsme si všimli, že už nelétají dvě sýkorky s mechem a větvičkami, nýbrž jedna s pěkně tlustými housenkami a komáry. „Tak to už sedí na vajíčkách,“ radovali jsme se a chlubili známým, že budeme mít malé sýkorky. A bylo tomu skutečně tak. Dokonce rychleji, než by kdokoli čekal. Po několika dnech se z budky začalo ozývat sborové pípání a štěbetání. Nedalo nám to, a jednoho dne manžel odklopil stříšku a vnitřek jejich minipříbytku vyfotografoval. Nevěřili jsme svým očím! Sýkorčátek bylo na prostoru 14x14 cm  rovných devět!

Po opakovaném prohlížení povedených fotek nám došlo, jak jsou sýkorky čistotné. Po skořápkách nebylo ani památky!

Líbilo se mi sýkorky pozorovat a kolikrát jsem u nich proseděla celé hodiny. Rychle jsme si na sebe  navzájem zvykli a po pár dnech jim naše přítomnost na balkoně vůbec nevadila.  Mohla jsem v klidu věšet prádlo a ptáčkové mě naprosto ignorovali. Naše „přátelství“ dospělo do takových rozměrů, že si sýkorka přiletěla i klovnout do mého rohlíku, který jsem právě na balkoně snídala.

V polovině května se maličké sýkorky rozletěly poznávat krásy světa.

Dozvěděli jsme se, že sýkorky hnízdí dvakrát do roka, proto jsme budku po odletu mladých hned nečistili a čekali, zda se znovu objeví. A stalo se, v půlce června znovu přiletěli a hned si začali upravovat byteček.

Takhle se to opakuje každým rokem, a my jen čekáme, kdy se ozve pípání nové generace.

Tak tohle jsou naši sousedé…


Autor:dajda
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Takoví sousedé by se mi taky líbili Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
se také u nás zabydlely a co nanosily housenek a omárů.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
krásný článek. U nás sýkorky jsou, ale vrabčáka aby pohledalSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Za to ta kuchyňská prkénka stálo,co? Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles