Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Barmské dny v Ústí nad Labem

17. 11. 2010 | ZOO Ústí nad L.
Ve spolupráci s Burma Center Prague, Universitou Jana Evangelisty Purkyně, Zoologickou zahradou Ústí nad Labem a Základní školou Anežky České se od 19. do 23. listopadu 2010 budou na několika místech v Ústí nad Labem konat speciální akce zaměřené na problematiku daleké Barmy a proces integrace barmských uprchlíků.

V ústecké zoo je toto téma spojeno s malajskými medvědy Myanmarem a Barmou, kteří do zoo přišli v prosinci roku 2006 z barmské Zoo Yangon. Dnes je jim cca 8 let a patří mezi perspektivní chovný pár. Ze stejné země, ovšem za mnohem dramatičtějších podmínek, přišlo do České republiky cca 40 rodin uprchlíků, které se zde začleňují do zcela odlišné kultury a zvyků. Ti všichni byli pozváni v sobotu 20. listopadu 2010 do ústecké zoo, kde se koná Barmský den v zoo. Zváni jsou samozřejmě i návštěvníci, zejména žáci ZŠ, studenti a další, aby se dozvěděli co nejvíce zajímavostí o této zemi, což jim může pomoci v zoo-usti-cukvalamnoha školních předmětech, od zeměpisu, přírodopisu až po společenské vědy.

Co všechno je pro příchozí připraveno? Kromě setkání s barmskými uprchlíky také výstava fotografií s názvem Hladomor v Barmě, promítání dokumentů, ukázka barmské kultury a kuchyně, originální výrobky, ukázka barmského písma a další. Účastníky programu budou i oba medvědi Myanmar a Barma, o nich bude medvědí kvíz, do kterého se mohou zapojit všichni příchozí a čekat na výhru. Nebude chybět ani ukázka medového stromu – aktivity našich medvědů během potravního enrichmentu.

Začátek celé akce je naplánován na 14:00 hodin v pavilonu šelem!!

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je pro nás příliš vzdálené, takže na jistě zajímavou akci si můžeme nechatzajít chuť. Reklamu tato akce potřebuje, ale neyslím si, že návštěvnost bude nějak horentní, dnes se šetří všude a ani lidé v Ústí na tom nejsou až tak skvěle.
Obrázek uživatelky
profil
to byt velmi zajimava akce...a nemame to zas tak daleko.......lakave
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles